Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Estija ir Lietuva dalijosi grėsmių valdymo patirtimi

Data

2019 06 28

Įvertinimas
0
IMG_1316.JPG

Birželio 27 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje lankėsi Estijos Vyriausybės kanceliarijos delegacija, kuriai vadovavo Nacionalinio saugumo ir gynybos koordinavimo padalinio direktorius Indrekas Sirpas. Kartu su juo atvyko to paties padalinio patarėja Kristel Kase-Saar ir Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos padalinio strateginės komunikacijos patarėja Kersti Luha. Svečius priėmė LRVK Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos grupės vadovas Dainius Kaunas kartu su grupės patarėjais Emiliu Kazlausku, Aurimu Lauciumi ir Romanu Judinu.

Vizito metu buvo apsikeista patirtimi plėtojant grėsmių valdymo ir krizių prevencijos struktūras Lietuvoje ir Estijoje, įskaitant grėsmių stebėsenos indikatorių sistemas, apsikeista nuomonėmis dėl NATO 7 bazinių atsparumo reikalavimų įgyvendinimo, detaliai aptarta strateginės komunikacijos nacionalinio saugumo srityje koordinavimo stiprinimo patirtis. Svečiams buvo pristatytas naujasis Lietuvos grėsmių ir krizių prevencijos valdymo modelis, įtvirtintas susitikimo dieną – birželio 27 d., įtvirtintas Lietuvos Respublikos  nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme ir susijusiuose teisės aktuose.

Estijos kolegos domėjosi Lietuvos strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių investicijų patikros mechanizmo ypatumais. Šioje srityje Lietuva yra viena lyderiaujančių valstybių Europos Sąjungoje.  Susitikimo metu buvo sutarta, kad tikslinga inicijuoti Baltijos šalių (Estijos, Lietuvos ir Latvijos) regioninį bendradarbiavimą grėsmių valdymo ir krizių prevencijos srityje ir pakviesti į šį formatą įsijungti Latvijos kolegas.

Vėliau Estijos delegacija lankėsi pas Ministro Pirmininko patarėją nacionalinio saugumo klausimams Arnoldą Pikžirnį, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamente ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento patalpose esančiame Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centre.