Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


A. Stončaitis: tikimės rasti sprendimus dėl Lietuvos diplomatinės atstovybės naujos buveinės Pekine

Data

2019 06 05

Įvertinimas
1
Kinija Stoncaitis .jpg

Pekine su darbo vizitu viešintis Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis sutiko su Kinijos užsienio reikalų viceministru Liu Xianfa ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo aktualijas.

Per susitikimą pasidžiaugta gerais ir draugiškais dvišaliais santykiais, teigiamai įvertinti aukštų Kinijos pareigūnų vizitai Lietuvoje. Didelis dėmesys skirtas dvišaliam prekybiniam ir ekonominiam bendradarbiavimui. Pabrėžta, kad Kinija – itin svarbi Lietuvos prekybos partnerė, šiuo metu intensyviai plėtojami abiejų šalių prekybiniai ryšiai ir investicijos, stiprinamas bendradarbiavimas finansinių technologijų, lazerių, gyvybės mokslų srityse. Abiejų šalių prekybos apyvarta 2018 m. išaugo 4,2 proc. – iki 1,044 mlrd. eurų. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos tiesioginės investicijos Kinijoje 4,5 karto viršija Kinijos tiesiogines investicijas mūsų šalyje, Kinijos investuotojai pakviesti aktyviau pasinaudoti Lietuva kaip vartais į Europos rinką įgyvendinant finansinių technologijų, logistikos, komunikacijos ir informacinių technologijų, elektronikos, inžinerijos, pramoninės gamybos, biotechnologijų projektus.

Vyriausybės kancleris užtikrino, kad Lietuva ir toliau aktyviai dalyvaus Kinijos, Vidurio ir Rytų Europos šalių (17+1) formate. A. Stončaitis pakvietė Kinijos finansų ministrą ir Nacionalinio banko vadovą dalyvauti 2019 m. lapkričio 27 d. Vilniuje vyksiančiame Kinijos, Vidurio ir Rytų Europos šalių (17+1) aukšto lygio Finansinių technologijų forume.

Pabrėžta, kad, be glaudžių dvišalių politinių ir ekonominių ryšių, itin svarbu ir stiprėjantys žmogiškieji santykiai tarp šalių bei tautų. Iki 21 proc. išaugęs turistų skaičius liudija, kad vis daugiau kinų atranda Lietuvą.

Per susitikimą iškeltas Lietuvos ir Kinijos diplomatinių atstovybių patalpų klausimas. Akcentuotas aktyvus Lietuvos ambasados Pekine darbas. Lietuva siekia sustiprinti ambasados pajėgumus, taip pat tikisi atitinkamo Kinijos Vyriausybės dėmesio Lietuvos ambasados patalpų klausimui.

„Tikimės jūsų supratimo ir pagalbos ieškant tinkamo ambasados patalpų sprendimo. Esame pasirengę padėti rasti sprendimą ir dėl patalpų Kinijos ambasadai Vilniuje“, – sakė A. Stončaitis.

Kinijos užsienio reikalų viceministras susitikimo metu užtikrino, kad bus iš naujo svarstoma dėl Lietuvos ambasados patalpų. Siekiant tinkamai nuspręsti dėl ambasados sklypo įsigijimo, Kinijos užsienio reikalų viceministras L. Xianfa pakvietė apžiūrėti Pekino rajonus.